Kampania świąteczna Esotiq Formula

Cel: Przygotowanie i koordynowanie działań sprzedaży online oraz wspierających działań marketingowych przy wprowadzaniu na rynek nowych kosmetyków ESOTIQ Formula.

Zakres prac: Dobór kanałów sprzedaży online, dobór mediów reklamowych, pomoc w przygotowaniu kreacji, koordynowanie i optymalizowanie kampanii.

Opis: Dla firmy ESOTIQ przygotowaliśmy plan działań online wspierający dużą kampanię telewizyjną i POSową. Zależało nam aby dotrzeć precyzyjnie do grupy docelowej z dobrze przygotowana komunikacją, spójną z pozostałymi kanałami. Wsparliśmy partnera w przygotowaniu materiałów reklamowych, które byłyby atrakcyjne wizualnie, ale także informacyjne, internetowe i bardzo mocno sprzedażowe. Ponieważ nie było możliwości szybkiego uruchomienie sklepu online, postanowiliśmy pozyskać do współpracy partnerów – najlepsze sklepy online, które promowały produkty wśród swoich klientek i posłużyły jako dodatkowy kanał sprzedaży. Kampania reklamowa była mocno stargetowana, a duża część była rozliczana w modelu efektywnościowym, dzięki czemu udało się dobrze zoptymalizować koszty.

„W ramach kampanii świątecznej zaproponowano nam współpracę z czołowymi, wielobranżowymi sklepami internetowymi. Wybrano dla nas wiarygodnych, dużych partnerów i model w którym mieliśmy dużą kontrolę nad sposobem prezentacji produktów i naszej marki. Mieliśmy pewność, że nasz brand i produkty będą właściwie komunikowane oraz możliwość dotarcia do dużej grupy nowych konsumentek. Była to nasza pierwsza duża kampania w internecie, ale udało nam się nie tylko przeprowadzić ją efektywnie ale i wyciągnąć wiele wniosków na przyszłość.”

Karol Gajdamowicz – Dyrektor Marketingu
ESOTIQ & Henderson S.A.

Esotiq Logo
This site is protected by Comment SPAM Wiper.